Nox Pictures – Magiczna Fotografia Ślubna

Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej?

Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej?

Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej?

Sesja narzeczeńska, inaczej sesja dla par jest rewelacyjnym pomysłem, niezależnie od tego, czy planujecie sesję fotograficzną z okazji zaręczyn, czy po prostu, by zachować uczucia względem siebie w ponadczasowej i oryginalnej formie.

Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej można wykorzystać na zaproszeniach ślubnych, wyświetlić w trakcie ślubu w formie krótkiej prezentacji lub wykorzystać do stworzenia prezentu dla rodziców. Pięknie prezentują się w albumach lub powieszone na ścianie.

Sesja narzeczeńska to również najlepszy sposób na to, aby lepiej poznać nas – Waszych fotografów przed ślubem. Zapoznacie się z naszym stylem pracy i przyzwyczaicie do naszej obecności, dzięki czemu w dniu ślubu będziecie czuć się bardziej komfortowo przed aparatem.

Ok, tylko jak w ogóle wygląda taka sesja? Jak się do niej przygotować? Na co zwrócić uwagę? Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, na co zwrócić uwagę.

Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej

Miejsce

Jeśli macie jakieś szczególne i ważne dla Was miejsce – dajcie nam znać. Dzięki temu zdjęcia nabędą unikalną i personalną historię. Jeżeli nie przychodzi Wam do głowy, żadna lokalizacja, w której chcielibyście wykonać sesję, możecie zdać się na nas. Nie jesteśmy przewodnikami turystycznymi, znamy jednak kilka miejsc w naszej okolicy w sam raz na sesję plenerową.

Sesji plenerowej nie należy wykonywać w pełnym słońcu, dlatego, jeżeli wybrana lokalizacja nie jest mocno i jednolicie zacieniona, na sesję najlepiej umówić się po wschodzie lub przed zachodem słońca (tzw. złota godzina), kiedy słońce jest nisko. Wyjątkiem są bardzo pochmurne dni.

Wybierając lokalizację zwróćcie również uwagę czy można tam robić zdjęcia. W niektórych miejscach wymagana jest opłata za możliwość wykonania sesji fotograficznej. Zadbajcie o niezbędne pozwolenia.

Sesja w domu

Dobrym pomysłem może być również wykonanie sesji w Waszym domu, wymaga to jednak dodatkowych przygotowań. Pochowajcie codzienne, rozpraszające uwagę rzeczy, których nie chcielibyście na zdjęciach, takie jak płyn do naczyń, laptop i elektronika, buty leżące w kącie itp. Od Was zależy co chcecie umieścić na zdjęciach, rozejrzyjcie się więc po pomieszczeniach, w których odbędzie się sesja i na spokojnie zastanówcie się, czy coś nie pasuje.

Co może przydać się do domowej sesji ślubnej? Ładne koce, pledy i poduszki, urocze kubki, doniczkowe kwiaty i lampki w tle… Kilka inspiracji znajdziecie na naszym Pinterest.

Ubiór

Wasz ubiór na zdjęciach jest bardzo istotną kwestią. Unikajcie pstrokatych, zabawnych wzorów i napisów oraz rzeczy, które są chwilowo bardzo modne. Dobrze, aby Wasze ubrania nie gryzły się ze sobą wzorami lub kolorami. Pamiętajcie, że zdjęcia pozostają na zawsze, więc o ile nie jest to specjalnie stylizowana sesja, ubierzcie się tak, aby za 20 lat nie stwierdzić, że spodnie ze wzorem w kotki nie były jednak dobrym pomysłem 😉

Bardzo ważna jest również Wasza wygoda. Sukienka, która wygląda zjawiskowo, jednak mocno ogranicza ruchy i w której ciężko się oddycha będzie kiepskim rozwiązaniem. Jeżeli nie będziecie czuć się swobodnie i dobrze w ubraniach, nie będzie się również swobodnie czuć na sesji.

Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej

Skupcie się na sobie

Dynamika pracy z każdą parą jest zawsze inna. Czasem potrafimy przegadać całą sesję i co chwilę dawać jakieś wskazówki, czasem dajemy bardzo dużo swobody, rzadko się odzywamy i podążamy po prostu za momentem. Wiele par podczas sesji oczekuje, że fotograf będzie co chwilę coś mówił i ciągle ich ustawiał. W większości przypadków nie jest to jednak potrzebne dlatego, jeżeli się nie odzywamy to znaczy, że wszystko jest w porządku. Po prostu skupcie się na sobie! 🙂

Podczas sesji najpierw luźno ustawimy Was w pewnej pozycji i miejscu, po czym będziemy mieć nadzieję, że emocje pojawią się naturalnie między Wami 🙂 Dla niektórych par wyluzowanie się i okazywanie sobie czułości przed kimś obcym potrafi być trudne. Spróbujcie jednak momentami wyobrażać sobie, że nas nie ma i skupić całą uwagę na sobie. Bądźcie wobec siebie uroczy, przytulajcie się, głaszczcie delikatnie po buzi i włosach, śmiejcie się, wygłupiajcie i szepczcie miłe rzeczy na ucho. Dzięki temu zdjęcia wyjdą dużo naturalniej i pokażą ludzi, którzy okazują sobie uczucia, a nie tylko zostali ustawieni w pewną pozę.

 

Jeżeli macie jakieś pytania lub chcecie z nami skonsultować pewne szczegóły przed sesją – piszcie!