Nox Pictures – Magiczna Fotografia Ślubna

Najważniejsze punkty umowy z fotografem

Najważniejsze punkty umowy z fotografem

Garść ważnych informacji odnośnie naszej pracy oraz omówienie istotnych punktów zawartych w umowie.

 

Koszty dojazdu

Fotoreportaż Ślubny
Nie doliczamy kosztów dojazdu przy fotoreportażach ślubnych na terenie województwa łódzkiego oraz Warszawy i jej najbliższych okolic. Jeżeli Wasz ślub ma odbyć się w innej miejscowości, doliczamy wtedy koszty dojazdu i w przypadku większych odległości również noclegu.

Plener Ślubny / Sesja Narzeczeńska / Sesja Rodzinna
Do plenerowej sesji ślubnej lub sesji narzeczeńskiej doliczamy koszty dojazdu w przypadku miejscowości oddalonych ponad 40km od Łodzi. Nie martwcie się, nie są astronomiczne kwoty 🙂

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się ile dokładnie wyniesie dojazd do wybranej przez Was lokalizacji – napiszcie do nas.

 

Pozwolenie na wykonywanie zdjęć

W przypadku zaplanowanego fotoreportażu lub sesji musicie zadbać o pozwolenie na fotografowanie w niektórych miejscach. Wybierając miejsce na sesję sprawdźcie czy nie wiąże się ono z dodatkową opłatą za wstęp lub możliwość wykonania zdjęć (np. ogród botaniczny) i w razie potrzeby zapewnijcie wymagane pozwolenia lub bilety.

W przypadku fotoreportaży ślubnych bardzo istotną kwestią jest zgoda księdza na obecność fotografa podczas mszy. Posiadamy certyfikat ukończenia kursu liturgicznego dla fotografów, nie gwarantuje to jednak, że ksiądz, jako gospodarz nie będzie miał swoich obiekcji. Ksiądz ma prawo zakazać pracy fotografa lub kamerzysty na terenie kościoła, bez względu na certyfikat. Warto przypomnieć księdzu dzień lub kilka dni przed ślubem o tym, że na mszy będzie fotograf. Staramy się poznać i porozmawiać z księdzem zaraz przed mszą, zapytać o jego indywidualne zalecenia. Zdarza się jednak, że dzień ślubu i fotoreportaż przebiega tak dynamicznie, że nie ma na to czasu. Zadbajcie koniecznie o tę kwestię. Jeżeli istnieje taka możliwość, poproście, aby na czas mszy włączył dodatkowe dostępne oświetlenie.

 

Terminy

Fotoreportaż Ślubny
Zdjęcia w formie cyfrowej z fotoreportażu ślubnego przekazujemy w ciągu 90 dni.
Odbitki i albumy przekazujemy Wam w ciągu 30 dni od dnia wybrania przez Was zdjęć do wydruku.

Plener Ślubny / Sesja Narzeczeńska / Sesja Rodzinna
Zdjęcia w formie cyfrowej przekazujemy w ciągu 40 dni.
Odbitki i albumy przekazujemy Wam w ciągu 30 dni od dnia wybrania przez Was zdjęć do wydruku.

 

Zakres obróbki i surowe zdjęcia

Zdjęcia, które od nas otrzymacie są przez nas starannie wyselekcjonowane i obrobione. Autorska obróbka zawiera poprawę ekspozycji,  kadru, kolorystyki. Usuwamy też drobne, przejściowe niedoskonałości skórne, które mogą pojawić się u Was przed sesją / ślubem. Dodatkowy, bardziej zaawansowany retusz wyceniany jest indywidualnie.

Nie udostępniamy surowego, nieobrobionego materiału.

 

Udostępnianie zdjęć w Internecie

Wykorzystując zdjęcia w Internecie należy wskazać autora podpisując każdą opublikowaną fotografię zwrotem “fot. Nox Pictures”. W przypadku publikacji na facebooku prosimy również o oznaczenie naszego fanpage na zdjęciu ( @NoxPictures).

 

Udostępnianie zdjęć innym wykonawcom

Może się zdarzyć, że inny wykonawca – DJ, kamerzysta, florystka, makijażystka lub właściciel sali weselnej poprosi Was o zdjęcia ślubne, aby móc wykorzystać je w swojej ofercie lub mediach.

Nie zezwalamy na udostępnianie zdjęć innym firmom bez naszej pisemnej zgody. Często zdjęcia są przez te firmy edytowane, wykorzystywane do czerpania korzyści finansowych, w sposób niezgodny z ustawą o prawie autorskim.

Samo udostępnienie zdjęć nie jest problemem. Po prostu, jeżeli spotkacie się z taką prośbą, dajcie im kontakt do nas, abyśmy mogli z daną firmą określić zakres i warunki wykorzystania zdjęcia 🙂

 

Samodzielna edycja zdjęć

Jako Wykonawcy nie zezwalamy na edycję i ingerencję w oryginalną postać zdjęcia z wyjątkiem wykonywania odbitek i wydruków na użytek własny, bez publikowania ich w sieci.  Edytowane zdjęcia przez Parę Młodą lub jej znajomych bardzo często nie są tożsame ze zdjęciami prezentowanymi w naszym portfolio (np. kolorystyczne filtry, napisy, naklejki) i z tego powodu nie zgadzamy się na publikacje edytowanych zdjęć w Internecie.

 

Archiwizacja zdjęć

Nie archiwizujemy wszystkich wykonanych zdjęć, dlatego, aby mieć pewność, że będziecie mieć zawsze dostęp do Waszych fotografii, zaraz po otrzymaniu zdjęć zalecamy Wam zrobienie kilka kopii zapasowych, w tym na dyski przenośne.

 

Warunki pracy

Ze względu na masowy, spontaniczny i niepowtarzalny charakter uroczystości oraz formę wykonania zdjęć, jaką jest fotoreportaż, nie możemy zagwarantować wykonania fotografii wszystkich sytuacji, zdarzeń oraz wszystkich osób, będących gośćmi na uroczystości. Nie znaczy to oczywiście, że nie będziemy próbować! 🙂 Może się jednak zdarzyć, że podczas pewnych sytuacji wujek z aparatem wejdzie nam w kadr, a starsza ciocia zacznie się chować przed aparatem i robić groźne miny. Mamy też świadomość, że czasem po alkoholu nie wszyscy goście są skłonni do współpracy. 

Zapraszając gości na ślub, koniecznie zawiadomcie ich, że macie wynajętego fotografa, który uwieczni najważniejsze momenty. Poproście, żeby postarali się nie wchodzić w kadr w najważniejszych momentach, np. podczas przysięgi czy zakładania obrączek i nie walczyli z nami o możliwość wykonania zdjęcia w danym miejscu 🙂

Na wygląd zdjęć bardzo duży wpływ ma również otoczenie, wygląd sali, oświetlenie, zachowanie i chęć uczestników do współpracy.